Historie Škoda Motorsport

02.10.2012 00:00

Historie Škoda Motorsport sahá do hluboké minulosti až do doby, kdy jsme se ještě oslovovali soudruhu.V v této době jsme se mohli setkat s Rallye verzí Škody 1000 MB, 110 R Rallye, 110 L Rallye nebo s legendární Škodou 130 RS, která již svým vzhledem způsobuje var krve každého zaníceného motoristy. Vezmeme-li v úvahu ohromné úspěchy na Mistrovství Evropy, jednalo se o fascinující stroj.

V roce 1991 slavila Škoda Motorsport úspěchy s vozidlem Škoda Favorit na Rallye Monte Carlo. Fotozdroj: Skodahome.cz

 

Nástupcem úspěšného Favorita byla Škoda Felicia známá jako KIT-CAR, avšak ohromných úspěchů již nedosáhla, přestože její výsledky byly více než uspokojivé.

Do třídy WRC se zařadil nový model, Škoda Octavia, který byl zvláštní svými mohutnými parametry oproti konkurenci. Octavia se ctí uvolnila v roce 2003 místo pro vůz Škoda Fabia WRC, který nesplnil očekávání. Důvodem byly velice časté problémy technického a konstrukčního rázu. I přesto se jednalo o velmi dobré sportovní náčiní.

Rok 2009 se nese ve znamení nasazení do závodu IRC nové Škody Fabie S2000. Je naprosto nesporné, že jde o jeden z nejlepších vozů ,který Škoda Motorsport mohla do sportovního světa nasadit. Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a Škoda Motorsport již kraluje na prvních příčkách.

 

 

Zpět